Spektakl profilaktyczny ,,Wspomnienia narkomanki”

W dniu 06.03.2024 r. uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Wspomnienia Narkomanki”. Scenariusz przedstawienia napisany został w oparciu o książkę „Pamiętnik Narkomanki” Barbary Rosiek. Spektakl, opowiada historię młodej dziewczyny uzależnionej od narkotyków, historię, która mogłaby się przydarzyć każdemu. Składa się z fragmentów pamiętnika, które ukazują niemal dzień po dniu jakie spustoszenie w organizmie i w psychice młodej dziewczyny dokonują narkotyki. Bohaterowie przedstawienia w sposób komunikatywny podali także statystyki dotyczące uzależnień od środków psychoaktywnych w Polsce. Młodzież z dużym zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała spektakl. Wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Spektakl skutecznie oddziaływał na młodego widza i spowodował niechęć oraz odrazę do wszelkich używek.

Wioleta Kosznik
Renata Abramowska