ŚNIADANIE DAJE MOC!!!

Wszystkim nam zależy na tym, aby dzieci jadły zdrowo. Dlatego też, klasa 1b przyłączyła się w tym roku do ogólnopolskiego, edukacyjnego programu na temat zasad zdrowego odżywiania. Zdrowe, codzienne śniadanie daje dzieciom energię i pozwala zdrowo zacząć dzień oraz spełniać swoje obowiązki.

Najważniejsze cele programu:

  • Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
  • Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia

 

8 listopada w Dniu ” Śniadanie daje moc„uczniowie przygotowali w klasie zdrowe, wspólne śniadanie. Dowiedzieli się, że jest to ich najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Na udekorowanym stole znalazły się zdrowe warzywa, owoce, pieczywo pełnoziarniste, z których zrobiono zdrowe, kolorowe kanapki.

 

Wspólne śniadanie było świetną zabawą oraz nauką o tym – że warto się zdrowo odżywiać.  Dla nas był to czas, kiedy wspólnie integrowaliśmy się.

Anna Wołoszyk