Ślubowanie pierwszoklasistów

W czwartek 11 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów.  Na uroczystość przybyli rodzice, dyrekcja oraz zaproszeni goście. Zanim uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, zaprezentowali przed gośćmi to, co nauczyli się już przez ten czas w szkole. Uroczystość rozpoczęła się polonezem. Uczniowie ponadto śpiewali i recytowali specjalnie na ten dzień przygotowane piosenki i wiersze. Składając ślubowanie pierwszoklasiści przyrzekali starać się być dobrym i uczciwym, szanować rodziców i nauczycieli, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, uczyć się tego, co piękne oraz kochać swoją Ojczyznę. Uroczystego aktu pasowania na ucznia dokonał gość specjalny, Pan Tomasz Kocent Prezes Okręgu Kaszubsko –Pomorskiego Związku Piłsudczyków RP, który specjalną szablą symbolicznie dotknął lewego ramienia każdego pierwszaka. Każdy uczeń na pamiątkę tego wydarzenia otrzymał w prezencie od dyrekcji szkoły wyjątkowy dyplom i książkę oraz rożek obfitości przygotowany przez Radę Rodziców. Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście oraz dzieci udali się na wspólnym poczęstunek przygotowany przez rodziców w świetlicy szkolnej.

Anna Wołoszyk
Beata Śliwicka