Rok Matematyki

Rok 2019 został ogłoszony przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Matematyki, aby upamiętnić powstanie w 1919 roku, po odzyskaniu niepodległości, Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

14 marca obchodziliśmy tzw. Święto Liczby Pi. Tego dnia rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Jubileuszowego Roku Matematyki. Obchodom tym towarzyszyły projekty, działania na forum klasy i indywidualne. Zachęcaliśmy wszystkich uczniów klas 4 – 8 szkoły podstawowej oraz klas trzecich gimnazjum, do zaangażowania się w tę akcję. Uczniowie wykonywali rysunki, plakaty, wymyślali wierszyki, rymowanki i piosenki o matematyce oraz zbierali informacje o słynnych polskich matematykach.

Wszystkie działania podsumowaliśmy 7 maja w czasie apelu. Każda klasa zaprezentowała swoją twórczość. Było mnóstwo zabawy z matematyką. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Przy pomocy rodziców i wychowawców stworzyli wspaniałe prace i pokazali, że matematyka jest królową nauk. Na zakończenie prezentacji odbyła się rewia mody, na której przedstawione zostały stroje inspirowane matematyką. Każdy uczeń otrzymał pamiątkową naklejkę oraz słodycze.

« z 3 »