PRZYSTANEK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W piątek 1 grudnia 2017 roku uczniowie klasy II i III b wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Drzewiny. Pod opieką Elfa Kuby dzieci  zwiedzały wioskę Lapońską. Poznały jej tradycje i obyczaje w fińskim namiocie Kota. Wokół ogniska z kubkiem sekretnego napoju       Świętego Mikołaja w dłoniach słuchały opowieści o tym niezwykłym miejscu. Zobaczyły „Żywą Szopkę”, w której mały Jezus jest otoczony żywymi zwierzętami. Renifery niestety zachorowały i musiały wrócić do Laponii, ale był tam sympatyczny osiołek Gucio, owieczka oraz kózka.  Dzieci obejrzały również film o tworzeniu szklanych bombek choinkowych. W Szkole Elfów miały okazję wykorzystać wiedzę zaczerpniętą z filmu edukacyjnego i wykonać bombki choinkowe oraz stroiki świąteczne według własnego pomysłu. Na Mikołajkowym Placu Zabaw dzieci miały okazję do aktywnego wypoczynku i zabawy. W świątecznym sklepie im. Renifera Rudolfa mogły zakupić pamiątki z przystanku Świętego Mikołaja oraz ozdoby choinkowe. Najwięcej radości sprawiło dzieciom  osobiste spotkanie i  rozmowa ze Świętym Mikołajem w jego biurze, w którym panuje przytulna atmosfera. Na zakończenie tej  niezwykłej wycieczki uczniowie otrzymali Certyfikat ukończenia Elitarnej Szkoły Elfów i uzyskania tytułu  Pomocnika Elfa oraz pamiątkową przypinkę.

 

Jagoda Troka