Przyłapani na czytaniu

Niektórzy uwielbiają słodycze, inni – gry komputerowe, a uczniowie klasy VI b mają bzika na punkcie czytania! Tak, czytania. Zrobią wszystko w zamian za możliwość przeczytania chociaż jednej strony swojej ulubionej książki!

Przyśpieszony puls, zimny pot, dreszcze, kłęby myśli wariują w głowie. Nagle pojawia się najważniejsze pytanie: Czy Wokulski poślubi Izabelę? Potem wiele godzin rozmyślania…. Pojawia się pustka. Koniec historii. Lecz to nie koniec, bo wszystko zaczyna się od nowa! Kolejna przygoda, podróż w nieznane! Verne, Prus, Orzeszkowa, Balzac… Tytułów tyle, że aż ciężko zliczyć. Czuję, że wznoszę się w górę! Już jestem przy Pilocie. Mamy awarię, lądujemy! Sahara! Chłopiec…, Róża…, baranek! Padam na łóżko, rozmyślam… A co, jeżeli Róża się rozchorowała…?

Klasa VI b udowodniła, że czytać można wszędzie i o każdej porze! Przeżyj więcej niż własne życie! Bądź książkoholikiem i czytaj książki!

Jolanta Jereczek