Przedstawienie profilaktyczne „Magiczny kapelusz”.

W poniedziałek  30 października w naszej szkole odbył się spektakl pt. „Magiczny kapelusz”.

Bohaterem przedstawienia był słoń Tadeusz, który nie radził sobie z akceptacją samego siebie, mimo tego, że miał dobre serce i zawsze był chętny do pomocy innym. Pragnął on zmienić swój wygląd za pomocą magicznego kapelusza, który był również pożądany przez podstępną, zapatrzoną w siebie i wyśmiewającą inne zwierzęta, mrówkę Helenkę. Mrówka zdobyła kapelusz, który zmienił ją w potwora, co było karą za krzywdzenie innych. Następnie Helenka wpadła w tarapaty, z których uratował ją słoń Tadeusz. Od tej pory Tadeusz został doceniony i wzmocniło się jego poczucie wartości.

Tematem przewodnim przedstawienia była tolerancja, czyli zrozumienie dla ludzkiej inności oraz poszanowanie odmiennych poglądów. Nawet najmłodsi widzowie dowiedzieli się, że tolerancja to poprostu zgoda na cudzą odmienność. Niezwykle piękna i refleksyjna opowieść o  przyjaźni i i poświęceniu udowodniła, że to co inne, nie koniecznie jest złe.

Duża różnorodność postaci oraz połączenie gry żywych aktorów i pacynek stworzyły niesamowite widowisko. Humorystyczny spektakl spodobał się młodym widzom, a słowo „inny” nabrało pozytywnego znaczenia.