Programowanie przez zabawę

W ramach projektu ogólnopolskiego  „Uczymy dzieci programować” uczniowie klasy 2b podczas zajęć komputerowych zapoznali się z robotem edukacyjnym Ozobot. Mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania, zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Uczniowie pokazali, że programowanie w klasach 1-3 może być tak łatwe, jak rysowanie. Ozobot wraz z puzzlami w prosty sposób umożliwia poznanie robotów edukacyjnych. Dzieci tworzyły własne trasy oraz pętle, które musiał pokonać Ozobot. W prosty i przyjemny sposób uczniowie zapoznali się z programowaniem, które rozwija umiejętność logicznego myślenia, intuicji, wyobraźni i wnioskowania.