POWITANIE JESIENI W LESIE

Dnia 21 września 2022 r. uczniowie klasy 3a i 3b udali się na wycieczkę edukacyjną do „Strzelnicy”, aby w pięknym otoczeniu lasów powitać nadchodzącą jesienną porę. W pięknych krajobrazach przyrody, uczniowie wzięli udział w grze terenowej – podchodach, rozwiązując ciekawe, jesienno – kaszubskie krzyżówki. Pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Uczniowie „na edukacyjnej ścieżce” po lesie, zapoznali się z mieszkającymi w lesie zwierzętami, grzybami jadalnymi i trującymi oraz poznali historię powstania „Strzelnicy”.  Było też coś dla podniebienia – po trudach gry terenowej uczniowie miło spędzili czas przy ognisku piekąc kiełbaski i pyszne pianki. Jak zwykle, uczniowie bawili się wyśmienicie, więc czekają już do następnej wycieczki.

 

Anna Wołoszyk, Marta Browarczyk