Pomorski dzielnicowy oczami dziecka.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkim Klinczu wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Pomorski dzielnicowy oczami dziecka”. Konkurs ten ma na celu zapoznanie z sylwetką dzielnicowego służącego pomocą dziecku, promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa i realizowany jest w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Dzieci starannie przygotowały prace plastyczne, które były bardzo ciekawe i pomysłowe. Finalistami konkursu zostali m.in. uczniowie klasy III a: I miejsce: Amelia Duzowska, II miejsce: Wiktoria Piepiórka, III miejsce: Cezary Piechowski. Zwycięzcy konkursu zostali zaproszeni na galę finałową, która odbyła się 19 grudnia 2016 roku w sali teatralnej Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego.