Pierwsza pomoc w klasie IIIa

Od lutego 2017 roku klasa III a uczestniczy w zajęciach dodatkowych z pierwszej pomocy. Raz w tygodniu odwiedza nas Pani Beata Ceplin, która wprowadza dzieci w tajniki udzielania pierwszej pomocy, uczy w jaki sposób mamy zachować się w sytuacjach, w których ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Ponadto dzieci wraz z P. Beatą Ceplin oraz wychowawca P. Agnieszką Ostrowską wzięły udział w 6 Ogólnopolskim Konkursie „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Konkurs ten ma na celu stworzenie  okazji do promocji zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz ich rodzin i najbliższych. Udział w konkursie polegał na stworzeniu plakatu edukacyjnego podejmującego tematykę ratowania ludzkiego życia. W I etapie konkursu uczniowie wraz z opiekunami stworzyli plakat edukacyjny pt. ”Łańcuch przeżycia”

Udział w II Etapie Konkursu biorą zwycięzcy I Etapu Konkursu wyłonieni przez Organizatora. Do II Etapu zostało wyłonionych zostało 50 prac, w których znalazł się również plakat klasy IIIa. Teraz uczniowie wraz z opiekunami muszą stworzyć pierwszopomocową grę edukacyjną.

Klasa IIIa jest jedyną klasą województwa pomorskiego, która przeszła do II Etapu konkursu.

Trzymamy mocno kciuki!!!