„POMAGAMY I RADOŚĆ Z TEGO MAMY” – aktualizacja

W naszej szkole na przełomie miesięcy marzec – kwiecień został zorganizowany Konkurs Plastyczny pod hasłem: „POMAGAMY I RADOŚĆ Z TEGO MAMY”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej.

Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na drugiego człowieka, na osoby znajdujących się w trudnej sytuacji. Promowanie pozytywnych postaw i zachowań wśród dzieci.

Przedmiotem konkursu było: zwrócenie uwagi na to, jak istotną sprawą jest w życiu każdego człowieka pomoc drugiej osobie, dlaczego warto pomagać i w jaki sposób możemy pomóc. Pamiętajmy! Pomagając potrzebującym, nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić czyjś świat.

Prace plastyczne należało wykonać na bloku rysunkowym, technika i format dowolny. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, organizatorów mile zaskoczyła bardzo duża frekwencja uczestników, udział wzięło aż 47 uczniów. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, wzbudziły zachwyt i wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Prace wymagały dużo pracy  i wysiłku, wykonane były przy użyciu różnych technik. Prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawie dla środowiska szkolnego w naszej szkole.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce    –  Patrycja Kobus kl.IIIa  i  Karolina Wysiecka kl. IVa

II miejsce  –   Anna Formela kl. IIb   i   Kinga Formela kl. IIIa

III miejsce  –  Zofia Kalinowska  kl. IIa  i  Kevin Kerlin kl. IIIb

IV miejsce –  Dawid Jankowski kl. Ia

V miejsce –   Mateusz Redzimski kl. IVa

Wyróżnienie:

– Kornel Woźny kl. Ia

– Julia Cieszyńska kl. Ib

– Szymon Cieszyński  kl. IIIb

– Samuel Wróbel kl. IIIb

– Julia Trzcińska  kl. IVa

– Tatiana Studzińska kl. IVb

– Oliwia Szala kl. IVb

 

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie i gratulujemy pomysłowości w wykonaniu prac.

 

  Renata Abramowska, Wioleta Kosznik