Piknik w gospodarstwie rolnym

11 maja, w piękny, słoneczny dzień, uczniowie klasy 1a wyruszyli  na piknik do gospodarstwa  rolnego  państwa  Roda. Dowiedzieliśmy się, co rośnie w polu, oraz w jaki sposób uprawia się zboże. Mogliśmy zobaczyć  zwierzęta w gospodarstwie domowym: krowę z cielaczkiem, kury, koguty, a również małe kurczaczki. Braliśmy udział w wyrabianiu masła, i samodzielnym przygotowaniu twarożku ze szczypiorkiem i rzodkiewką. Warsztaty przybliżyły nam pojęcie ekologii, ale przede wszystkim szeroko rozumiane zagadnienia związane z ochroną środowiska i troską o naturę.  Ponadto czekało tam  na nas  wiele atrakcji- były lody, zabawa w małym fiacie i wspólne zabawy. Kolejna  niespodzianka spotkała  nas w drodze powrotnej „lody dla ochłody”. To był dzień pełen niezwykłych wrażeń. Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Składamy podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie  i przebieg naszego pikniku-  uczniowie klasy 1a z wychowawcą.

Anna Ebertowska