„Pierwszy dzień wiosny w gimnazjum”

W pierwszej części wiosennych zmagań bawiliśmy się z liczbą Pi.

Każda z klas rozwiązywała krzyżówki, rebusy i odpowiadała na pytania związane z liczbą Pi. Nagrodę główną „Tydzień bez sprawdzianów, kartkówek i odpytywania” w ustalonym terminie wygrała kl. III b. Drugie miejsce zajęła kl. II a zdobywając „Tydzień bez kartkówek i odpytywania”. Natomiast  trzecie miejsce zdobyła kl. VII a, gdzie nagrodą będzie „ Dzień bez kartkówek i odpytywania”.

Wspólnie przekonaliśmy się, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.

W drugiej części obchodów „Pierwszego dnia wiosny” również nie zabrakło znakomitych atrakcji i wrażeń. Dowiedzieliśmy się jakie trendy obowiązują tej wiosny w modzie i co warto mieć w swojej szafie, dzięki pokazowi mody, który został przygotowany przez każdą z klas. Wokalne umiejętności młodzież zaprezentowała podczas prezentacji wiosennych  piosenek, a znakomitą wiedzą o wiośnie wykazali się przedstawiciele każdej z klas podczas wiosennego quizu.

Pierwsze miejsce zajęła kl. IIa, która otrzyma w wybranym przez siebie terminie uwielbianą przez wszystkich pizzę :).

Miss Wiosny 2018 został Sebastian Kuczkowski, który wyróżniał się oryginalnym,  wiosennym przebraniem.

 Nauczyciele matematyki  i Samorząd Szkolny

« z 2 »