OGÓLNOPOLSKI WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkim Klinczu  w roku szkolnym 2018/2019 przystąpili do Wielkiego Maratonu Czytelniczego– ogólnopolskiego konkursu  pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty  i Prezydenta Miasta Gdańska. Opiekunami konkursu w naszej szkole były panie Anna Wołoszyk i Jolanta Jereczek.

Akcja ta pod hasłem „Spotkacie nowych przyjaciół” była adresowana do uczniów klas II i III szkoły podstawowej.  Wzięło w niej udział  łącznie  ok. 2000 uczniów. W naszej szkole chętnych było 7 osób.

Z kolei dla klas IV – VI Wielki Maraton Czytelniczy przebiegał pod hasłem „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”. Wzięło w nim łącznie udział 2410 uczniów. Natomiast z naszej placówki przystąpiło do niego 13 uczniów.

W całym roku uczniowie systematycznie czytali książki, rozwiązywali zadania i stale rozwijali swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem. Ta piękna przygoda z literaturą dobiegła końca. Organizatorzy zakończyli już weryfikację uczestników i wyłonili zwycięzców. Laureaci, finaliści oraz wyróżnieni uczestniczy otrzymali nagrody podczas  GALI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO 2018/2019, która odbyła  się 9 maja 2019 r.  w sali audytoryjnej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.  

W naszej szkole wyróżnienie ogólnopolskie w kategorii klas I – III zdobyli Julita Bek oraz Piotr Datta, z kolei w klasach IV – VI  Joanna Bek.

Wyniki konkursu:

Klasy Ii- III

I MIEJSCE- Julita Bek kl.IIa

I MIEJSCE- Piotr Datta kl.IIa

II MIEJSCE – Weronika Tuszkowska kl. IIb

III MIEJSCE – Antonina Cieplińska kl.IIa

WYRÓŻNIENIE- Kinga Tuszkowska kl.IIb

Klasy IV- VI

I MIEJSCE- Joanna Bek kl. Vb

II MIEJSCE- Kordian Zaworski kl. Vb

III MIEJSCE – Klaudia Zaworska kl. IVa

WYRÓŻNIENIE- Jakub Lepak kl. IVc

Rozdanie nagród  w szkole odbędzie się podczas uroczystego apelu kończącego rok szkolny 2018/2019.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym

 

Anna Wołoszyk i Jolanta Jereczek