Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z sercem”

Uczniowie klasy 2a zaangażowali się w Ogólnopolską Akcję Czytelniczą „Czytamy sercem”. To inicjatywa czytelnicza i edukacyjna zorganizowana w ramach dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Celem akcji była promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy na temat serca oraz propagowanie zdrowego stylu życia, jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo – naczyniowego.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali tekstu Justyny Wodowskiej pt. „Moja krew ma moc”, który uświadomił im, jak ważne jest spożywanie produktów bogatych w żelazo.

Następnie przenieśliśmy się do klasowego teatru, w którym wybrani uczniowie zaprezentowali scenkę dotyczącą profilaktyki chorób serca. Bohaterami był miś, który był doktorem oraz lew, pacjent chorujący na serce. Dowiedzieliśmy się dlaczego dla naszego serca bardzo ważny jest spokój. Należy zdrowo się odżywiać, a podstawą jest aktywność fizyczna.

Na zakończenie zajęć każdy z uczniów przygotował ulotkę z poradami jak dbać o serce, którą wręczył swoim bliskim, aby żyli w zdrowiu jak najdłużej.

Maria Plata