Nietypowe upamiętnienie odzyskania niepodległości-las w kształcie orła.

Harcerki i harcerze z naszej drużyny w sobotę 20 października uczestniczyli w nietypowej akcji –„LAS DLA NIEPODLEGŁEJ”. Na terenach dotkniętych przez ubiegłoroczną nawałnicę, sadzili las w kształcie orła. Wszystko z okazji zbliżającego się stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Sadzenie lasu zostało zorganizowane na terenie Nadleśnictwa Lipusz, w Leśnictwie Kłodno, niedaleko Sulęczyna. Sylwetkę „orła” wypełniła brzoza  w otoczeniu sosny. Wiosną na tle sosnowej zieleni wyróżniać się będzie jasną, świeżą zielenią liści, która latem stanie się intensywniejsza  i głębsza. Jesienią przez około 2-3 tygodnie orzeł się ,,zazłoci”. Późną jesienią, przez całą zimę i w okresie przedwiośnia barwy sylwetce „orła” będą nadawały białe pnie drzew na tle leśnego gruntu. Oczywiście wszystko to będzie widoczne z lotu ptaka – gdy posadzone drzewka wyrosną i stworzą młodnik. Wizerunek orła ma szerokość około 310 m.

Ilona Kościelska