Z NATURĄ ZA PAN BRAT

Dnia 5 czerwca uczniowie klas Ia, Ib i IIa wraz z wychowawcami wyruszyli do  Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. W samym jego sercu w Skrzeszewie nad rzeką Bukowiną znajduje się gospodarstwo agroturystyczne państwa Grażyny i Zenona Majkowskich. Na miejscu dzieci powitał sympatyczny pies Dyzio i kuc Perła. Natomiast tajemniczy mieszkaniec zagrody –  Szopnik obserwował wszystko  z ukrycia.

Mili   właściciele obiektu zapewnili dzieciom szereg atrakcji:

– pobyt w ostoi czapli siwej,

– integracyjne gry i zabawy terenowe,

– plac zabaw,

– zwiedzanie gospodarstwa rolnego,

– pieczenie kaszubskich szneków,

– tradycyjne wyrabianie masła,

– degustacja wypieków z pieca chlebowego oraz miodu prosto z pasieki.

W trakcie wycieczki dopisywała nam piękna, słoneczna pogoda. Uczniowie z uśmiechem na ustach i  pełni niesamowitych wrażeń wrócili do domu.

 

Opiekunowie