Narodowy Dzień Niepodległości

W przededniu naszego najważniejszego święta państwowego, 11 Listopada obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, przez który to czas nie było naszego państwa na mapie Europy. W tym roku towarzyszyła nam myśl polskiego badacza ludowej kultury muzycznej Oskara Kolberga: „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”.

Każda z klas, zarówno podstawowych, jak i gimnazjalnych przygotowała i wykonała jedną piosenkę, których tak wiele jest w naszym patriotycznym śpiewniku. Tak więc oprócz utworów poważnych i uroczystych, z hymnem państwowym na czele i „Rotą” oraz polonezem w wykonaniu grupy tanecznej pod kierunkiem p. Anny Lideke – Konert, która rozpoczęła całość, zabrzmiały dźwięki „Rozmaryna”, „Wojenki”, „Białej róży”, „Pierwszej brygady”, „Piechoty” i wielu innych. Całość prowadziła p. Monika Węcławik, a akompaniował p. Ziemowit Piotrzkowski. Dziękujemy wychowawcom klas za przygotowanie uczniów do występów.