„Minigolf na Mapie Kaszub”- wycieczka do Zgorzałego.

Początek tygodnia, poniedziałek 30 maja  – w tym dniu pierwsze klasy wybrały się na wycieczkę do Zgorzałego a pogoda dopisała. Minigolf na Mapie Kaszub okazał się miejscem pełnym niespodzianek i gwarantowanych emocji. Braliśmy udział w warsztatach o wiejskiej szkole oraz zajęciach plastycznych. Dostaliśmy specjalne kije dla najmłodszych i błyskawicznie złapaliśmy zasady gry. W parku znaleźliśmy 10 tematycznych dołków, a każdy z nich stanowił odrębne wyzwanie i krok po kroku odkrywał przed nami tajemnice pięknych Kaszub. Mogliśmy wbić piłkę na szczyt Wieżycy (gdzie największą niespodzianką był śnieg w postaci piany),  omijaliśmy igłę na ogromnym kaszubskim hafcie, zaśpiewaliśmy w rytm Kaszubskich Nut i daliśmy się zaskoczyć tradycji przedstawionej w nowoczesnym stylu. W międzyczasie poznawaliśmy takie zwierzęta jak kozy, kury czy króliki. Karmiliśmy włochate kucyki, słuchaliśmy opowieści o mieszkańcach zagrody oraz zaprzyjaźniliśmy się z kociętami. Po tych wszystkich emocjach nabieraliśmy siły w urokliwej kawiarence aby skorzystać jeszcze z placu zabaw, traktorkowa czy dużego ogrodu do biegania. Na sam koniec pobytu wśród uczniów wyróżniono kilku najlepszych graczy i nagrodzono ich medalami.

Bożena Skwierawska, Maria Plata, Aleksandra Wardyn