„ŁAMAŃCE JĘZYKOWE” -finał konkursu

W  piątek 18.11.2022r.  odbył się finał konkursu na  łamańce językowe,  który został zorganizowany z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Łamańców Językowych.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3. Każda klasa była reprezentowana przez jednego  kandydata, wyłonionego podczas wstępnych klasowych eliminacji. Ponadto była dodatkowa eliminacja dla dzieci urodzonych poza granicami Polski.

Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą pamięcią, wspaniałą dykcją i odwagą, by swoje umiejętności zaprezentować przed publicznością. Jury,  w której skład wchodziły p. Renata Abramowską, p. Wioletą Kosznik, p. Grażyną Szchmidt, miało nie lada wyzwanie, nie obyło się bez dogrywki, ale udało się :)

Pierwsze miejsce zajęła Blanka Duraj z klasy 3A,  oraz Mykhailo Turchyniak z klasy 1 A . Zwycięzcy otrzymali upominki, a wszyscy uczestnicy słodki podarunek. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych proponowanych konkursach!

Marta Browarczyk
Maria Plata
Mały Samorząd Szkolny