KONKURS PLASTYCZNY „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych,  towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

W związku ze zbliżającym się „MIĘDZYNARODOWYM DNIEM POSTACI Z BAJEK” nasza biblioteka w październiku zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Moja ulubiona postać z bajki”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej. Prace plastyczne należało wykonać dowolną techniką na kartkach bloku rysunkowego. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, organizatorów mile zaskoczyła bardzo duża frekwencja uczestników, udział wzięło aż 45 uczniów. Wszystkie prace wzbudziły niesamowity zachwyt, wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawie w szkole.  Organizatorami konkursu były panie: Renata Abramowska i Jagoda Troka.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce    –  Ariana Labuda kl. IIa   i  Marta Okrój kl. IIa

II miejsce  –   Paulina Makowska kl. IIIb   i  Nikola Kamińska kl. IIIa

III miejsce –  Vanessa Dzwonkowska  kl. Ia   i  Karolina Wysiecka kl. IIIa

IV miejsce –  Kevin Kerlin kl. IIb

V miejsce –   Pola Pażontka – Lipińska kl. IIb

Wyróżnienie:

–  Blanka Duraj  kl. Ia  

–  Alan Grau kl. Ib

–  Katarzyna Zarach  kl. IIa

–  Mikołaj Kiżewski  kl. IIa

– Oliwia Troka kl. IIb

– Martyna Jurczyk kl. IIb

– Marcin Rolbiecki kl. IIb

– Szymon Cieszyński kl. IIb

– Julia Trzcińska kl. IIIa

– Mateusz Redzimski kl. IIIa

                       

Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani dyplomami, nagrodami książkowymi oraz upominkami.     

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zaangażowanie.

 

Renata Abramowska i Jagoda Troka