KONKURS CZYTELNICZY „ASIUNIA” DLA KLAS II-III

Konkurs odbył się 5 marca 2020 roku w bibliotece i był skierowany do uczniów klas II i III. Tematem konkursu była znajomość książki „Asiunia” Joanny Papuzińskiej.

Celem konkursu była popularyzacja zbiorów  biblioteki o tematyce wojennej, a także zachęcenie dzieci do aktywnego czytelnictwa pogłębiającego wiedzę z historii. Książka „Asiunia” to niezapomniana lekcja historii  polecana do wspólnego rodzinnego czytania. To wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych czytelników. Joanna Papuzińska opisała wojnę w taki sposób, by problem  ten mogło pojąć dziecko. Wszystko podane jest w łagodny, wyważony sposób dostosowany do wieku odbiorcy. Warto wspomnieć o ilustracjach autorstwa Macieja Szymanowicza, które stanowią idealne dopełnienie tekstu.

Organizatorami konkursu były panie: Renata Abramowska  i Maria Plata. Frekwencja uczestników w konkursie super dopisała,  udział wzięło 21 uczniów.

Wyniki konkursu:

I miejsce    – Laura Polak  kl. IIa

II miejsce  –  Michał Okoniewski kl. IIIa

III miejsce –  Amelia Pałasz kl. IIIa

Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani dyplomami, nagrodami książkowymi oraz upominkami, które  zostaną wręczone na najbliższym apelu. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, zaś laureatom  czytelniczych zmagań gratulujemy.

                                                             

 Renata Abramowska i Maria Plata