Kolejna odsłona Tatczëzny. Jak ją widzicie teraz, a jak w przyszłości? Czas poruszyć regionalną wyobraźnię….

Tatczëzna. To już druga odsłona konkursu wiedzy o Kaszubach w nowej formule, organizowanej przez redakcję „Zawsze Pomorze” – wspólnie ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim i Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Serdecznie zapraszamy do udziału w potyczce wiedzy o swoim regionie, jakim są Kaszuby

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w podziałem na trzy grupy. Jego celem jest pobudzanie świadomości regionalnej, popularyzacja wiedzy o historii, kulturze, tradycji Kaszub, a także przyszłości regionu. Tatczëzna integruje społeczność kaszubską, edukuje dzieci i młodzież w zakresie historii regionalnej, poszerza wiedzę o Małej Ojczyźnie.

Więcej informacji w załączniku.

II EDYCJA KONKURSU TATCZEZNA