KLASY PIERWSZE Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

19 stycznia  biblioteka gościła uczniów kl. Ia z wychowawcą panią Małgorzatą Węsiorą  i uczniów kl. Ib z  panią Martą Browarczyk. Spotkanie odbyło się  z pełnym zachowaniem reżimu sanitarnego  w zawężonym gronie z podziałem na grupy.

Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek, a także zachęcenie pierwszoklasistów do czytania książek, korzystania ze zbiorów biblioteki oraz dostarczenie dzieciom dobrej zabawy. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Pierwszaki zwiedziły bibliotekę z wielkim zainteresowaniem, przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnym zainteresowaniem obdarzyły dział dla najmłodszych.

Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani Renata bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę „ O Czerwonym Kapturku”. Następnie  wykonali pracę plastyczną związaną z przeczytaną bajką.

Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładkę do książki.  Pierwszaki wyszły z biblioteki z uśmiechem na twarzy, każdy uczeń wypożyczył wybraną książkę, ale przede wszystkim z obietnicą że wrócą aby korzystać z bogatej oferty dla dzieci. Nabrali również przeświadczenia, że  biblioteka – to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i w którym mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza.

Życzymy pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.

 

Renata Abramowska