Kaszubska wycieczka do Stryszej Budy

15 kwietnia uczniowie klas I i II ,  którzy uczą się języka kaszubskiego pojechali na długo wyczekiwaną wycieczkę. Tym razem kierunek Strysza Buda.  Jest to mała miejscowość niedaleko Kartuz, w której znajdują się aż trzy atrakcje: Park Miniatur (z budowlami w skali 1:25 z Kaszub i ze świata), Park Gigantów (z gigantycznymi owadami, ptakami i dinozaurami) oraz Park z Bajkowymi i Filmowymi Pojazdami „Kaszubski Gracik”.  Jeśli myślicie, że to koniec atrakcji, jesteście w błędzie. Uczniowie mogli zmierzyć się z własnymi lękami w Zamku Strachu, potem rozśmieszyć się do łez w Gabinecie śmiechu, czy wreszcie spróbować swoich sił w pokonaniu drewnianego labiryntu. Miłym akcentem wycieczki były  zabawy na atrakcyjnym placu zabaw oraz jazda bajkową kolejką . W drodze powrotnej uczniowie zjedli posiłek w Macdonald’s.  Po dniu pełnym wrażeń uczniowie wrócili do domu zadowoleni.

Weronika Labuda