Jubileusz 50 – lecia Szkoły Podstawowej

50 – LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
W WIELKIM KLINCZU

           

            10 listopada 2016r. obchodziliśmy jubileusz szkoły podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętej Rodziny o godzinie 12:00. Po nabożeństwie uczniowie, obecni i emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły, absolwenci oraz zaproszeni goście wzięli udział w przemarszu na Halę sportowo – widowiskową, który poprowadziła orkiestra dęta „Begama” z Kościerzyny. Około godziny 14:00 rozpoczęła się gala obchodów 50 – lecia szkoły połączona z przekazaniem sztandaru. W obchodach wzięło udział wielu znamienitych gości i mieszkańców Wielkiego Klincza. Program uroczystości był bardzo bogaty i urozmaicony.


Między innymi zobaczyliśmy film o niezwykłej historii jubilatki. Doczekała się ona własnego sztandaru, symbolu dumy i najważniejszego jej  znaku. Wielu wzruszeń dostarczyła ceremonia ślubowania. W dalszej części uroczystości wręczono nagrody uczniom, którzy wzięli udział w licznych konkursach zorganizowanych z tej okazji (konkurs historyczny o patronie szkoły KEN, konkurs plastyczny, prozatorski, poetycki oraz konkurs na makietę szkoły). Niezapomniane były słowa wypowiedziane przez zaproszonych gości, byłych absolwentów i pracowników szkoły. Ta część obchodów zakończyła się słodkim poczęstunkiem w postaci toru dla wszystkich uczestników. Po zakończeniu uroczystości na Hali,  wszystkich zaproszono  do szkoły podstawowej, gdzie odbywały się występy uczniów. Można było tam obejrzeć wystawy, a także spotkać się w miłym gronie i powspominać dawne czasy. 

galeria zdjęć – Jubileusz 50 lecia Szkoły Podstawowej

Dyrektor Wojciech Drzewiński