Jedzemë na wanoga z jãzeka kaszëbsczégò!

W  sobotę 13 maja 2023 uczniowie uczący się języka kaszubskiego w klasach II – V wybrali się na wycieczkę do „Sea Parku” w Sarbsku.

     Na początku dzieci odwiedzili  Oceanarium prehistoryczne 3D . Tam zobaczyli jak wyglądali zwierzęta żyjące miliony lat temu.  Uczniowie mieli okazję podziwiać pokazy fok i uchatek. Podczas spaceru obserwowali modele wszystkich latarni morskich w skali 1:15,  które są nieodłącznym elementem kultury wybrzeża oraz makiety zwierząt morskich. Zwiedzili również Muzeum Marynistyczne, jedyne Muzeum Rękodzieła Marynistycznego na Wybrzeżu, w którym z zainteresowaniem oglądali rzeźby, modele statków oraz kolekcje pamiątek marynistycznych. Na interaktywne widowisko multimedialne zaprosił nas Błękitek – przezabawny  i wygadany wielorybek.

    Niejednemu zakręciło się w głowie przechodząc przez wrak wywrócony do góry dnem. Trochę szaleństw na piaszczystym placu zabaw i placu trampolin, na którym uczniowie bawili się  z ogromną radością. W drodze powrotnej zakup pamiątek.

Nieodzownym elementem wycieczki był spacer nad  Morze Bałtyckie. W drodze powrotnej odpoczynek w parku. Pełni wrażeń po całym dniu zatrzymaliśmy się na posiłek w Macdonald’s.