Jasełka po kaszubsku

 

Dnia 22 grudnia 2022, w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów pod opieką p. Weroniki Labuda. To przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ odbywało się w całości po kaszubsku.

O wyznaczonej godzinie klasy I – III wraz z wychowawcami udały się na sale gimnastyczną, na której miało odbyć się przedstawienie. Od razu w oczy rzuciła się nam przepiękna sceneria. Na pierwszym planie widniała szopka ze żłobkiem.

Podczas występu uczniowie przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kaszubskimi kolędami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje uczniów były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

Za sprawą naszych wspaniałych uczniów, wszystko się udało!

Na zakończenie, zaśpiewała dla nas finalistka publiczności kaszubskiego Idola 2016

– Partycja Pałubicka.

Weronika Labuda