IV Szkolny Turniej Szachowy

W sobotę 18 czerwca 2022 r., w ramach Dnia Otwartego naszej szkoły i parafialnego Pikniku Rodzinnego, na sali sportowej odbył się IV Szkolny Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział aż 30 młodych adeptów „królewskiej gry”, zmagając się w trzech kategoriach wiekowych. Dodatkowo uczniowie rywalizowali o tytuł najlepszego zawodnika lub najlepszej zawodniczki turnieju. Szachiści rozegrali 6 partii w systemie szwajcarskim, w tzw. grze błyskawicznej (10 minut na jednego zawodnika na partię).

Rywalizacja była niezwykle zacięta, a niekiedy o ostatecznych miejscach, np. w kat. klas I-III, musiały zadecydować dogrywki.

A oto najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach:

Kategoria klas I-III:

1. miejsce – Pola Wicher z kl. II b.
  2. miejsce – Klaudia Gruba z kl. I b.
  3. miejsce – Nikola Roda z kl. I b.

Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: Antonio Kafarski (kl. II a), Kornel Woźny (kl. I a), ex aequo: Patrycja Kobus(kl. III a) i Ksawery Kamiński (kl. II b).

Kategoria kl. IV-VI:

1. miejsce – Piotr Datta z kl. V a.
  2. miejsce – Karolina Wysiecka z kl. IV a.
  3. miejsce – Sebastian Dorau z kl. IV b.

Na dalszych pozycjach uplasowali się odpowiednio: Błażej Tuszkowski (kl. V a), Nikola Jankowska (kl. IV b) i Igor Guziński (kl. IV b).

Kategoria kl. VII-VIII:

1. miejsce – Jan Cybulski z kl. VII c.
  2. miejsce – Daniel Bek z kl. VIII b.
  3. miejsce – Julian Tuszkowski z kl. VIII b.

Miejsce czwarte ex aequo Łukasz Schneider i Kordian Zaworski.

Zwycięzcy swych kategorii zostali uhonorowani okazjonalnymi pucharami i medalami, zaś zdobywcy miejsc 2 i 3 medalami i nagrodami książkowymi. Książkami wyróżniono także tych, którzy uplasowali się na pozycjach 4-6.

Tytuł najlepszego zawodnika turnieju i specjalny puchar zdobył Jan Cybulski z kl. VII c. Szkolny mistrz nie oddał żadnej partii, gromadząc maksymalną liczbę punktów. Natomiast najlepszą zawodniczką turnieju została Karolina Wysiecka z IV a, ulegając w dwóch grach. I dla niej, oczywiście, był specjalny puchar.

Turniej przygotowali i sędziowali prowadzący zajęcia szachowe w naszej szkole – dyrektor Iwona Kuśmierczyk, Ilona Kościelska i Grzegorz Schramke.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy gry i życzymy wielu sukcesów na szachowym polu.

(GS)