IV Regionalny Kònkùrs dlô Czëtińców

15 listopada 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowym Klinczu odbył się IV Regionalny Kònkùrs dlô Czëtińców z języka kaszubskiego. Nie mogło zabraknąć także uczniów z naszej szkoły, którzy jak zwykle zaskoczyli wszystkich swym talentem. Do konkursu przystąpiło siedmioro uczniów, z których trzech przeszło do  eliminacji na szczeblu powiatowym. Jest to wielkie wyróżnienie, tym bardziej, że poziom czytelnictwa  był bardzo wysoki. Kolejne zmagania odbędą się 28 listopada w Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie. Zwycięzcami gminnego konkursu zostali:

  • Jakub Lepak II miejsce,
  • Wiktoria Stolc I miejsce,
  • Klaudia Lubecka II miejsce.

Naszym uczniom gorąco kibicujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach z kaszubszczyzną.

 

Mariola Zaborowska