Hospicjum Pomorze Dzieciom

We wtorek 21 listopada do naszej szkoły zawitali goście z Hospicjum Pomorze Dzieciom. To dla ich podopiecznych aktualnie zbieramy artykuły higieniczne, chemiczne czy zabawki.

Uczniowie klas VII szkoły podstawowej i drugich klas gimnazjum mieli okazję dowiedzieć się czym tak naprawdę jest hospicjum dla dzieci. Pani Izabela Malicka – psycholog, oraz pani Magdalena Markiewicz – pielęgniarka opowiedziały naszym uczniom na czym polega ich praca i przedstawiły historie niektórych podopiecznych.  Była to dla nas wszystkich cenna lekcja życia.   W ferworze dnia codziennego często zapominamy o tym, by cieszyć się tym co mamy, a przede wszystkim, żeby doceniać i szanować to, że jesteśmy zdrowi.

Ponieważ 21 listopada to Międzynarodowy Dzień Życzliwości postanowiliśmy przekazać pierwszą część naszej szkolnej zbiórki dla podopiecznych hospicjum i ich rodzin. Przypominamy również, że zbiórka nadal trwa.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy pani Ani Lideke-Konert koordynatora zbiórki dla podopiecznych hospicjum.