Grzybobranie w Schodnie

GRZYBOBRANIE W SCHODNIE 2015

25 września 2015r. klasa IV brała udział w niecodziennym wydarzeniu. Pod opieką wychowawcy klasy pani Moniki Węcławik i pani Ilony Kościelskiej poznawali faunę i florę Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Schodnie. Jak co roku Zielona Szkoła w Schodnie zorganizowała warsztaty w czasie których uczestnicy wyruszyli do lasu pod nadzorem instruktorów. Uczniowie w praktyce poznawali różnorodność grzybów i ich znaczenie                       w przyrodzie.

Po powrocie z lasu z koszami grzybów tradycyjnie już na dzieci czekało ognisko i pieczone kiełbaski. W ramach akcji zorganizowano również szereg konkursów                  z wiedzy o grzybach, połączonych z aktywnością fizyczną. Opiekunowie i dzieci dziękują Wdzydzkiemu Parkowi Krajobrazowemu i Zielonej Szkole w Schodnie za umożliwienie transportu i za udział w  Grzybobraniu.

                                                                           Ilona Kościelska

IMG_6363

IMG_6366

IMG_6378

IMG_6351

IMG_6357

IMG_6360

IMG_6364

IMG_6365

IMG_6370

IMG_6374