Gramy i pomagamy…

W niedzielne popołudnie w Wielkim Klinczu odbył się „Koncert dla Dominika”, zorganizowany staraniem miejscowej społeczności: Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Sołeckiej przy wsparciu Gminy Kościerzyna oraz firmy „Unibud”, z którego dochód przeznaczony był na pokrycie kosztów rehabilitacji chłopca. Impreza składała się z dwóch części – sportowej i artystycznej. Część sportowa przebiegała na boisku przyszkolnym i obejmowała zawody i konkurencje sprawnościowe adresowane do dzieci i ich rodziców, prowadzone przez p. Mariolę Cybulę i Ilonę Kościelską. Główną atrakcją były mecze kobiecej piłki nożnej. W szranki stanęły drużyny Pań reprezentujących Loryniec, KGW Wielki Klincz „Sąsiadki Aparatki” oraz naszą szkołę. Barw i honoru Zespołu Kształcenia broniły: Renata Abramowska (kapitan zespołu i zdobywczyni pierwszej bramki), Ewa Okrój-Gostkowska, która uległa kontuzji (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia), Maria Plata, Jolanta Jereczek, Natalia Malek (zdobywczyni drugiego gola), Patrycja Szlagowska i Kamila Lass (dzielna obrona bramki). Wszystkie drużyny, w tym nasza wykazały się wielką wolą walki, zwłaszcza, że cel był szczytny, a nasza szkoła po raz kolejny wsparła szlachetną inicjatywę.