Gminne eliminacje XLVI Konkursu „Rodnô Mòwa”

W czwartek 28 IV 2017 roku w Zespole Szkół w Wąglikowicach odbyły się gminne eliminacje XLVI Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. W szranki stanęło około trzydziestu uczestników w czterech kategoriach wiekowych.

Poziom konkursu był wysoki, a o zajętych miejscach, jak zdradzili jurorzy, decydowały niuanse. Nasi reprezentanci – Natalia Marczyk (kl. V), Julia Cieplińska (kl. V) oraz Wiktoria Stolc (I a gim.) – recytowali wyśmienicie. Julia Cieplińska zajęła w swej kategorii drugie miejsce, a Wiktoria Stolc – z wierszem Bożeny Ugowskiej „Lato” i fragmentem powieści Jana Drzeżdżona „Twarz Smãtka” – pierwsze! Obie uczennice będą reprezentowały szkołę w eliminacjach powiatowych w sobotę 6 maja w sali im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie. Gratulujemy i trzymamy kciuki!