Gimnazjada w Piłce Koszykowej Chłopców

16.03.2017r byliśmy organizatorami Gminnej Gimnazjady w Piłce Koszykowej Chłopców. W turnieju wzięło udział trzy gimnazja z naszej gminy. Rozgrywki odbyły się w systemie ” każdy z każdym” i ostatecznie zajęliśmy I miejsce, II miejsce Łubiana, III miejsce Wielki Podleś.
Awansowaliśmy na Powiatową Gimnazjadę w Piłce Koszykowej Chłopców, która odbyła się 27.03.2017r w naszej hali sportowej. W zawodach wzięło udział sześć drużyn z powiatu. Rozgrywki odbywały się w grupie A Wielki Klincz, Lipusz, Kościerzyna oraz w grupie B Wiele, Lubań, Stare Polaszki rozgrywki w grupach odbyły się systemem ” każdy z każdym”. W finałowym meczu zagrała Kościerzyna z Lubaniem wygrała Kościerzyna wynikiem 34:17. Reprezentacja naszego gimnazjum o III miejsce walczyli z Wielem. Mecz zakończył się wynikiem 23:6 dla Wielkiego Klincza.


Końcowa kolejność:                                        
1. Kościerzyna
2. Lubań
3. Wielki Klincz 
4. Wiele
5. Lipusz
6. Stare Polaszki


Reprezentacja naszej szkoły:
Fenski Mateusz, Folborski Adrian, Grau Mateusz, Jakubek Przemysław, Lorbiecki Robert, Lidtke Mateusz, Paszylk Damian, Raca Mateusz, Sobisz Kacper, Stenzel Oliver, Troka Tomasz, Walkusz Dawid
opiekun: Mariola Cybula