Giełda szkół

Przed młodymi ludźmi, kończącymi naukę w gimnazjum nastąpił  czas bardzo ważnych decyzji, czyli wyboru przyszłej ścieżki kształcenia.

Dlatego też uczniowie klas III gimnazjum, jak również II i VII, którzy już w przyszłym roku będą podejmować tak ważne decyzje, wzięli udział w Giełdzie  Edukacyjnej, która odbyła się 25.04.2018 r. w naszej szkole.

Podczas spotkania została zaprezentowana oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych: Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1,  Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2,  Powiatowego Zespołu Szkół Nr 3 oraz Zespołu Szkół Rolniczych z Bolesławowa. Podczas prezentacji można było bliżej poznać kierunki kształcenia w tych szkołach, degustować przysmaki przygotowane przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych specjalnie na ten dzień, wyśmienitych babeczek, ciasteczek, chleba ze smalcem oraz z bliska przyjrzeć się pracy przyszłych cukierników, fryzjerów i  kosmetyczek.

Giełda była nie tylko doskonałą okazją do zapoznania się z kierunkami kształcenia, praktykami oferowanymi przez szkoły, ale też do rozmowy z uczniami i nauczycielami, którzy odpowiedzieli na wszystkie pytania nurtujące naszych przyszłych absolwentów i pomogli im w wyborze dalszej drogi.