Ferie zimowe w Wielkim Klinczu

W pierwszym tygodniu ferii, tj. 16.01.2017r. – 20.01.2017r. uczniowie Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu mieli okazję wziąć udział w zimowisku, które zostało zorganizowane w szkole. Aby umilić ten czas podopiecznym, wychowawcy zaplanowali sporo atrakcji.

W dniu rozpoczęcia ferii dzieci miały okazję poznać metodę decoupage i własnoręcznie ozdobić słoiki. Zabawy i śmiechu było przy tym co niemiara, a osób ubrudzonych farbą nie brakowało! Ponadto wielką radość sprawiła uczniom wycieczka do Parku Edukacyjnego Zoo- Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. Dzieci podziwiały tam dość nietypową faunę i florę, która wzbudziła w nich ogromne zaciekawienie.
W czasie ferii odwiedzono także Zieloną Szkołę w Schodnie. Tam też dzieci poznawały tropy zwierząt, a następnie podążały za nimi. Zwieńczeniem wyczerpujących wędrówek było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Poza tym w tak krótkim czasie udało się również odwiedzić kino i zobaczyć bajkę pt. „Królowa Śniegu 3”. Po udanym seansie i wzajemnej wymianie uwag na temat filmu, w szkole czekała na podopiecznych słodka przekąska.
Przez cały okres zimowiska panowała niezwykle radosna atmosfera, a uczniowie z ogromnym entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach.

Jolanta Jereczek