Dzień Pluszowego Misia

Każdy z nas pamięta beztroskie lata dzieciństwa, dni przepełnione zabawą oraz radością. Gdy przytrafiło nam się coś smutnego, bądź gdy zwyczajnie baliśmy się ciemności lub czuliśmy potrzebę przytulenia, był z nami nasz duży, mięciutki miś. Nie można zapomnieć o tak wyjątkowej maskotce, dlatego też w naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień Pluszowego Misia. Podczas tego szczególnego dnia uczniowie klas I – III zmagali się z różnymi konkurencjami, aby zdobyć główną nagrodę – Puchar Dnia Misia. Zabawę rozpoczął wspólny taniec do piosenki pt. „Jadą, jadą misie”. Uczniowie z klasy IIB, Kinga Tuszkowska, Jakub Dobbek, Sławek Dobbek oraz Kacper Jakusz Gostomski, chcąc przybliżyć nam do czego potrzebny jest miś, wyrecytowali przepiękny wiersz pt. „Miś’. Wszyscy uczniowie brali czynny udział w zabawie, podczas której atrakcji nie zabrakło.

Wiadomo, iż misie uwielbiają zajadać miodek, dlatego jedną z konkurencji było jedzenie tego słodkiego przysmaku na czas. Oprócz tego nasi mali zawodnicy musieli narysować misia z zasłoniętymi oczami. Następnie sprawdzono wiedzę przyrodniczą uczestników na temat niedźwiedzi. Ostatnią konkurencją był turniej sportowy, podczas którego uczniowie musieli pokonać trasę tworząc „pociąg z balonami” oraz przejechać tor wyścigowy w specjalnych samochodzikach.

Wioleta Czapiewska

Maria Plata