Dzień pizzy

Dnia 9 lutego w naszej szkole uczniowie klasy 3 a i 3 b  obchodzili święto pizzy czyli Międzynarodowy Dzień Pizzy.  Uczniowie zapoznali się z pochodzeniem tej pysznej i popularnej potrawy.

Pierwszym skojarzeniem z pizzą są oczywiście Włochy, ale jej początków należy szukać w starożytnej Grecji, gdzie popularne były placki plangutos czyli cienkie ciasto na które nakładano różne dodatki. Włochy mogą poszczycić się tym, że tam pojawiło się pierwszy raz słowo pizza. Było to już w okresie średniowiecza, a samo słowo mogło pochodzić od włoskiego słowa picea,  czyli chleb z pieca. Pierwsza pizzeria powstała w Neapolu w 1830 r. i istnieje do dziś.

Uczniowie pokroili wszystkie składniki i zaprojektowali pizze według wspólnego pomysłu . Dzięki uprzejmości naszych pań z obsługi, mogliśmy je upiec w szkolnej kuchni.  Było smacznie i wesoło.

Marta Browarczyk
Anna Wołoszyk

No Images found.