Dzień Otwarty Szkoły

W dniu 21 kwietnia w Zespole Kształcenia w Wielkim Klinczu zorganizowaliśmy „Dzień Otwarty”. Główną ideą przedsięwzięcia jest przybliżenie bogatego dorobku szkoły oraz samej placówki rodzicom, jak i przyszłym uczniom. Program obejmował bogatą ofertę, przygotowaną przez uczniów i nauczycieli. Pokazy i zajęcia odbywały się w szkole podstawowej i gimnazjum.  Impreza podzielona została na dwie części. Pierwsza, ogólna miała miejsce w sali gimnastycznej. Licznie zebranym gościom nasi uczniowie zaprezentowali ciekawe, również dowcipne, układy taneczne i rytmiczne. Niewątpliwą atrakcją był zbiorowy występ prezentujący umiejętności gry na gitarze zdobywane na porannych dodatkowych zajęciach w szkole, oraz pokaz układów karate.

Wysłuchaliśmy także recytacji naszych laureatów konkursów poezji. Po części ogólnej w poszczególnych salach lekcyjnych, specjalnie przygotowanych przez nauczycieli i uczniów na ten dzień, mogliśmy uczestniczyć w zajęciach plastycznych, wytwarzaniu papieru czerpanego, układankach i grach matematycznych, zabawach przy tablicy multimedialnej, grze w szachy, doświadczeniach chemicznych, poznać zasady i możliwości kodowania na specjalnej planszy. Najmłodsi chętnie zgłaszali się do malowania twarzy, a w bawialni można było poćwiczyć zmysł równowagi na przygotowanych torze przeszkód. Dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka z wypiekami przygotowanymi na tę okazję przez rodziców. W kuchni wypieczono rekordową ilość gofrów, które po raz kolejny okazały się przebojem dnia :).

Dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców nasza szkoła zaprezentowała swoje dobre strony. Dzień otwarty szkoły był doskonałą okazją dla rodziców do poznania nauczycieli uczących poszczególnych przedmiotów.

Dyrekcja szkoły bardzo dziękuje gronu pedagogicznemu, rodzicom, uczniom, wszystkim osobom za zaangażowanie w promocję naszej szkoły oraz duży trud i wysiłek włożony w przygotowanie imprezy.

(więcej zdjęć w galerii…)