DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

W tym roku motywem przewodnim Dnia Otwartego szkoły była prezentacja talentów naszych uczniów w ramach szkolnego „Talent show”. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej (był nawet czerwony dywan, tak, jak na prawdziwych pokazach galowych), w obecności licznie przybyłych rodziców i dziadków mogliśmy wysłuchać pięknych życzeń z okazji zbliżającego się Dnia Matki, piosenek, prezentacji gry na skrzypcach, pianinie, gitarze, dowcipnego skeczu, pokazów tańca. Wspólne spotkanie było również okazją do podsumowania i wręczenia nagród w szkolnych i bibliotecznych konkursach plastycznych i recytatorskich: „Ja i moja rodzina”, „zagrożenia w sieci”, konkursie pożarniczym. Pierwszą część Dnia Otwartego zakończyła krótka prezentacja na temat zasad prawidłowego spalania węgla. Następnie w poszczególnych salach lekcyjnych wzięliśmy udział w atrakcyjnych zajęciach, specjalnie przygotowanych na ten dzień przez naszych nauczycieli. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne w tym stanowisko do malowania twarzy, dwie sale gier i zabaw edukacyjnych, gry i zabawy matematyczne przy tablicy multimedialnej, doświadczenia chemiczne „zobacz, co jesz?”, programowanie robotów, zajęcia z językiem kaszubskim, ćwiczenia na torze przeszkód w małej salce gimnastycznej. Na holu, na stoiskach wystawionych w ramach giełdy edukacyjnej oferowano książki, pluszaki, gry. Jak zwykle duże powodzenie miała kawiarenka, oferująca gofry wypiekane w szkolnej kuchni, a także mufinki i ciasta przygotowane przez Radę Rodziców. Kolorowy wystrój szkolnych korytarzy dopełnił reszty, a panująca radosna atmosfera sprawiła, że trzy godziny imprezy minęły błyskawicznie.
Dyrekcja bardzo dziękuje wszystkim – nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy  poświęcili swój czas, aby po raz kolejny nasza szkoła pokazała się z jak najlepszej strony.

« z 2 »