Dzień gier planszowych

W poniedziałek 10.10.2022r. klasa 3 B obchodziła Ogólnopolski Dzień Gier Planszowych.

„Cała Polska Gra w Planszówki”- to hasło pierwszej edycji Dnia Gier Planszowych. Pomysłodawca Dnia jest Tomasz Międzik, pracujący w firmie Rebel. Rebel to sklep z grami planszowymi. Październik to miesiąc gdy wieczory stają się coraz dłuższe i więcej czasu spędzamy w domu.

Gry planszowe zwiększają aktywność mózgu. Zmniejszają  ryzyko zachorowania na Alzhaimera. Przynoszą śmiech i zmniejszają stres.  Granie w gry planszowe uwalniają endorfiny, naturalne substancje chemiczne  „poprawiające nastrój.” Ponadto uczą współpracy, cierpliwości,  pracy zespołowej.

Najważniejszym aspektem jest wyciągnięcie dzieci, młodzieży ze świata cyfrowego. Gry planszowe angażują gracza w działania, które nie wymagają wpatrywania się w smartfona, tablet lub ekran komputera.

Nawet proste gry uczą identyfikowania kolorów, liczenia, zręczności, ponadto rozwijają koordynacje ręka- oko  i uczą  przestrzegania zasad.

 

Marta Browarczyk