DNI OTWARTE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

18 kwietnia 2024r. uczniowie klasy ósmej wzięli udział w Dniach Otwartych zorganizowanych przez szkoły ponadpodstawowe w Kościerzynie. Uczniom przedstawiona została szeroka oferta edukacyjna, nowoczesne pracownie, oferty zawodów jakie można wykonywać po ukończeniu szkół, a także możliwości dalszego kształcenia się i rozwoju.

Dzień otwarty był szczególną okazją, by uczniowie, którzy wiosną przystąpią do egzaminu ósmoklasisty, mieli możliwość odwiedzić szkoły ponadpodstawowe Powiatu Kościerskiego. To był dobry czas, gdzie mogli nie tylko zwiedzić placówki, zapoznać się z ofertą edukacyjną, porozmawiać z nauczycielami, podpytać o ofertę zajęć dodatkowych, ale także przyszli uczniowie mogli również porozmawiać ze starszymi kolegami i zapytać, jak się czują w swojej szkole.

Maria Plata, Wioleta Kosznik