„Czytanie ma moc”

W dniach 8-9.11.2021 klasa 2b rozpoczęła realizacje projektu „Czytanie ma moc.” – Paszport do przygody.  Na pierwszych zajęciach bazowaliśmy na  książce  Michała Rusinka „Kefir w Kairze” (wydawnictwo Znak Emotikon).

Najpierw uczniowie wspólnie odczytali list od zagubionego podróżnika, potem uzupełniali swój książkowy paszport . Dzieci bardzo chętnie odszukiwały na mapie świata  kontynenty  i stolice. Uczniowie analizowali co jest niezbędne aby wyjechać na wakacje i nie wpaść w  stan „ rajzefiber” .  Od niemieckiego Reisefieber, – gorączka podróży,  czyli stan zdenerwowania przed podróżą, lęk.  Dzieci wymieniały środki transportu dzięki którym możemy dojechać  do wyznaczonego celu. Następnie  uporządkowywali literowe zamieszanie. Na koniec uczniowie wklejali naklejki do paszportów potwierdzające  odbycie pierwszej  podróży  czytelniczej.  Cała klasa z niecierpliwością czeka na kolejną podróż.  A gdzie przeniosą się tym razem?  Czas pokaże .

Marta Browarczyk