BIWAK INTEGRACYJNY KLASY 3B

W dniach 24.05.2018 r. – 25. 05. 2018 r. odbył się biwak integracyjny klasy 3b w Garczynie. Opiekunami niezapominanej wycieczki były; wychowawczyni pani Maria Plata oraz  pani Renata Abramowska. Biwak został zorganizowany przy współpracy z „Militarni Team” pod kierownictwem pana Romana Dawidowskiego. Pogoda była piękna, dzięki czemu cały pobyt mogliśmy aktywnie spędzić na zabawach oraz grach integracyjnych w lesie. Okazało się, iż  klasa trzecia składa się z samych odważnych uczniów, którzy swoją siłę oraz determinację mogli sprawdzić na ściance wspinaczkowej liczącej 7,5m oraz na  12 metrowej siatce wspinaczkowej. W „małpim gaju”, także było ekstremalnie, aczkolwiek bardzo bezpiecznie, gdyż zachowana została pełna asekuracja z przestrzeganiem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Wieczorem odbyło się ognisko, na którym odwiedzili nas rodzice, gdyż integracja z rodzicami jest także bardzo ważnym elementem wychowawczym. Było bardzo wesoło, wszyscy śpiewali,  wygłupiali się, z niecierpliwością czekając na punkt kulminacyjny wieczoru, czyli nocne podchody z latarkami. Następnego dnia dzieci czekał „Marsz Rekruta”, podczas którego musiały wykonywać różne, leśne zadania. Po zawodach mieliśmy możliwość strzelania z łuku
i niektórym uczniom udało się trafić nawet w sam środek tarczy !To były bardzo ciekawe oraz fajne zajęcia.Biwak niewątpliwie dostarczył dzieciom wielu niezwykłych przeżyć, pozwolił sprawdzić się w sytuacjach ekstremalnych, co  spotkało się z wielkim zainteresowaniem zarówno chłopców jak i dziewcząt. Celem było zjednoczenie klasy tak, by wszyscy potrafili wspólnie ze sobą współpracować oraz wzajemnie sobie pomagać.

 Maria Plata i Renata Abramowska