Bezpieczna droga do szkoły

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo.

Dlatego tez podejmujemy wszelkiego rodzaju działania mające na celu  bezpieczeństwo naszych uczniów.

W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy przedstawicieli policji, którzy w dniu 10.09.2018 r. spotkali się z uczniami klas I-III szkoły podstawowej. Tematem było bezpieczeństwo podczas drogi do szkoły. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze , zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność po zmroku, przestrzegali również przed zabawami w pobliżu jezdni.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu, słuchali cennych rad oraz aktywnie brały udział w rozmowie. Na zakończenie dzieci otrzymały elementy odblaskowe w postaci breloczków, linijek i magnesów.

Wioleta Kosznik