BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

W dniach 08.02. 2023 r., 09.02. 2023 r., 10.02. 2023 r. nasz szkoła włączyła się w coroczne obchody,,Dnia Bezpiecznego Internetu”.

W tym roku odbywał się pod hasłem „Działajmy razem”. Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, a w Polsce od 2005 roku. Organizowany jest przez Fundację „Dzieci Niczyje” oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK); realizatorów unijnego programu „Safer Internet”.

W kilka dni poprzedzających obchody ,, Dnia Bezpiecznego Internetu” został zorganizowany konkurs dla klas I-III i IV-VIII dotyczący przygotowania plakatu o tematyce związanej z bezpieczeństwem w Internecie. Pierwsze miejsce w konkursie zajeli uczniowie z klasy IIa oraz IVb. Wyróżnienie otrzymały klasy IIIa oraz VIIIb. Wystawę plakatow można było podziwiać przez kilka dni na korytarzu szkolnym. W kolejnych dniach zostały przeprowadzone lekcje edukacyjne w klasach I-III oraz IV-VIII w oparciu o ciekawe scenariusze. Wyświetlana była również prezentacja multimedialna oraz emitowane były filmiki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.

Dzieci i Młodzież chętnie dzieliła się swoimi spostrzeżeniami z nauczycielami w trakcie rozmowy podczas lekcji oraz przerw śródlekcyjnych. Zwieńczeniem obchodów

,, Dnia Bezpiecznego Internetu’’, było spotkanie klas VIII z przedstawicielami policji dotyczące internetowego hejtu i cyberprzemocy.

 

Pedagog szkolny
Pedagodzy specjalni
Psycholog szkolny
Nauczyciele informatyki