Asystentka stomatologiczna

W dniach 20 września – 27 września 2021 roku, klasy 1 -3 dzięki uprzejmości Pani Elżbiety Słomińskiej mogły dowiedzieć się mnóstwa informacji o zawodzie asystentki  stomatologicznej. Pani przygotowała dla dzieci wiadomości o tym jak dbać o zęby, by długo były zdrowe. Dzieci miały także okazję zobaczyć jak wyglądają zdrowe zęby a także mieli możliwość szczotkowania zębów na modelu stomatologicznym. Aby wizyty u dentysty nie były takie straszne pani Elżbieta Słomińska pokazała dzieciom narzędzia, które są używane w gabinecie dentystycznym. Mamy nadzieje, iż dzięki temu dzieci już nie będą odczuwały leku idąc do dentysty. Warto przypomnieć, że należy to robić co pół roku.  Dzieci  były bardzo zainteresowane i aktywne podczas zajęć.

Dziękujemy pani Elżbiecie Słomińskiej za bardzo wartościową prelekcję.

Wychowawcy klas 1-3