27 MAJA – SZKOLNY DZIEŃ RODZINY

W sobotę po raz pierwszy odbył się Szkolny Dzień Rodziny. Przybyli najbardziej oczekiwani goście: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, ciocie i wujkowie, aby świętować wspólnie z dziećmi. Połączyliśmy trzy ważne wydarzenia: Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Taty, a także wspólnie witaliśmy przyszłych pierwszaków.

Spotkanie rozpoczął dyrektor Wojciech Drzewiński witając wszystkich bardzo serdecznie i zapraszając do wspólnych zabaw. Następnie na scenie pojawiła się szkolna grupa taneczna „Smile”, a także uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, którzy udowodnili wszystkim, że drzemią w nich aktorskie i wokalne talenty. Rodzice mogli zobaczyć m.in. taniec „Grease”, układ taneczny do piosenki „Mam tę moc”, taniec „Tańcz, tańcz” w wykonaniu klasy II b, oraz „Vabank” w chłopięcym ciekawym układzie choreograficznym. Z wielką dumą wystąpiły pierwszaki z wierszem pt: „Lokomotywa”. Na scenie zaprezentowali się także laureaci konkursu recytatorskiego zarówno na szczeblu gminnym – Klaudia Zaworska i Natalia Duraj, jak i szczeblu powiatowym – Julia Cieplińska. Występy uczniów klas młodszych wzbogacane były przez starszych uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali m.in., jak ratować ludzkie życie w scence pierwszej pomocy, profilaktyczne na temat zdrowego odżywiania. Uczennice klasy IIa zaprezentowały humorystyczną scenkę z życia mam „Mamuśki, mamuśki” , aby przybliżyć rodzicom jak ważną rolę pełnią dzieci w ich życiu. Na scenie pojawili się też trzecioklasiści, którzy zaśpiewali wspólnie piosenkę „Wiosna, wiosna”. Część artystyczną wzbogacili swoim występem solowym przyszli muzycy – Karol Młyński i Pola Włoczanko. Mieliśmy okazję też zobaczyć występ solowy uczestniczek organizowanego w Kościerzynie po raz pierwszy, I Konkursu Piosenki Filmowej i Musicalowej – Zuzanny Raczkowskiej oraz występ duetu Faustyny Marczyk i Weroniki Radzimskiej. Część artystyczna zakończyła się pokazem szkolnej grupy karate.

Po występach artystycznych zaproszono wszystkich do przygotowanych w każdej sali stanowisk rozwijających twórczość z każdej dzieciny. Dzieci miały możliwość zabawy gimnastycznej na torze przeszkód, konstruowania i budowania w „Świecie Klocków”. Rozwijały też uzdolnienia plastyczne, tworzyły origami, układały puzzle i miały możliwość zabawy poprzez gry interaktywne na tablicy multimedialnej. Działał punkt logopedyczny, w którym rodzice mieli możliwość zasięgnąć opinii specjalistów z tej dziedziny. Wiele radości i uśmiechu jak zawsze dostarczyło malowanie twarzy najmłodszym. Rodzice mogli skosztować pysznych ciast i kawy w szkolnej kawiarence, a dzieci  smacznych gofrów. Końcową część imprezy stanowiły konkursy dla całych rodzin na placu przed szkołą oraz wspólny taniec „belgijka”.

Trud i zaangażowanie nauczycieli, wspaniała organizacja i pomoc rodziców, nietuzinkowe talenty młodych aktorów, udekorowane sale, przemyślane i wspólne działania wszystkich, dla których praca i poświęcony czas to nic straconego, przyniosły wiele satysfakcji organizatorom i zadowolenia gościom oraz przyczyniły się do wzmocnienia więzi między szkołą a społecznością lokalną.

opracowała:  Anna Wołoszyk

« z 4 »